Бігонія
03.07.2014 20:39Як доглядати за бегонією в домашніх умовах?
Насамперед потрібно берегти ці рослини від прямого впливу сонячних променів, навіть короткочасне їх попадання на рослину призведе до серйозних опіків листя. Бегонія постійно буде тягтися до світла, щоб уникнути витягування рослини, горщик з бегонією потрібно періодично повертати. Але слід зауважити, що не потрібно переставляти горщик в інше місце, “бегонія” цього не любить.
При догляді за бегонією треба враховувати, що ця квітка досить капризно відноситься до температурного режиму. Найбільш сприятлива домашня температура, яка забезпечить нормальний розвиток і цвітіння рослини це 17-20 градусів.
Так само як і всі декоративні рослини, бегонія потребує підвищеної вологості повітря в приміщенні, але обприскування бегонії вкрай не допустимо. При попаданні води на листок рослини швидко виникають коричневі плями. Щоб забезпечити гарну вологість ідеальним варіантом буде використання спеціального зволожувача повітря.
Можна скористатися і елементарним піддоном, наповненим водою, на який поставити горщик з бегонією. При цьому не можна допускати попадання води з піддону безпосередньо в горщик, навіть через дренажні отвори. Тому в піддон треба насипати керамзит або великий гравій. Взимку, при включеному опалення, радіатори краще прикрити вологою тканиною.
Полив бегоній
Поливати бегонію в літній період потрібно рясно, до виходу води з дренажних отворів в горщику. Наступний полив робити не раніше того, як верхній шар ґрунту в горщику просохне на 2-3 см. Взимку полив слід обмежити, але дотримуватися регулярності.
Пересаджуємо бегонію
Пересаджувати молоді рослини потрібно щороку навесні. Пересадку дорослих бегоній рекомендується робити вже за необхідності, коли корінням рослини буде явно тісно в горщику. Для посадки та пересадки бегоній потрібно приготувати грунтову суміш. Найбільш підходящим буде такий варіант: 1 частина грубозернистого піску, по 2 частини торфу і листової землі. При пересадці обов’язково огляньте кореневу систему.
Підгодівля бегоній
Для підгодівлі бегонії слід використовувати комплексні мінеральні добрива. Використовувати добрива необхідно дуже обережно, краще все-таки підстрахуватися і розводити їх у більш низькій концентрації, ніж зазначено в інструкції. Влітку підгодовувати 1-2 рази на місяць. Взимку підгодовувати не потрібно, у бегонії стан спокою. Починати підгодівлю потрібно навесні, коли рослина явно піде в зростання.
Розмноження бегоній
Розмножувати бегонію можна насінням або стебловими живцями. Бульбові види бегонії часто розмножують шляхом ділення бульб. Пророщенну бульбу акуратно розрізають на дві частини, стежачи за тим, щоб на обох половинках залишалися корінці і паростки. Місце розрізу оброблюють товченим деревним вугіллям.

Бегонія
Поширенні хвороби бегонії
На листках цих кімнатних рослин з’являються коричневі плями, що поступово вкриваються сірим нальотом. Найбільш ймовірна причина це “сіра гнилизна”. Для боротьби з цим необхідно відразу відокремити хвору рослина від інших. Пошкоджені листя зрізати. Рослину обробити неспецифічним фунгіцидом. Поставити хвору бегонію в світле місце з більш низькою вологістю.
Жовтіють листя бегоній - швидше за все, причина в недостатньому освітленні або неправильному поливі.
Бегонія має звичку в коричневінні листя – головна причина в недоліку вологості в приміщенні.
Опадання бутонів на бегоніях – ймовірна причина надлишку вологи в ґрунті.
———
Назад